NASZE USŁUGI

Pielęgnujemy pieski tylko z kąpielą w salonie, co zapewnia najlepsze rezultaty.

Szczegółowy cennik dostępny w naszym profilu Booksy, w razie wątpliwości prosimy o kontakt:

Kompleksowa usługa psa obejmuje:

Dwukrotną kąpiel

oraz odżywienie szaty w kosmetykach z najwyższej półki dla psów wystawowych

Suszenie

ze stylizacją sierści

Trymowanie lub strzyżenie

zgodnie z uzgodnieniami klienta z zastosowaniem technik maszynkowych i stylizacji nożyczkami

Higieniczne przycięcie sierści

w okolicach oczu, stref intymnych, między opuszkami łap

Perfumowanie

jeżeli nie ma przeciwwskazań ( np. alergia, pies tropiący, prośba klienta)

Czyszczenie gruczołów

na życzenie klienta

Higiena uszu

Obcięcie pazurów

Nasze usługi

Kąpiel

Kąpiel to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, który powinien poprzedzać inne. Przygotowuje szatę do strzyżenia, czesania, trymowania. Oczyszcza skórę i sierść, odżywia, nawilża. Optymalnie jest wykonywać go raz na miesiąc u większości ras, a nawet raz w tygodniu w przypadku ras długowłosych. Wykorzystujemy kosmetyki z wyższej półki, groomer dobiera je pod aktualne potrzeby skóry i sierści psa. W każdym przypadku stosujemy odżywkę. Salon jest nowocześnie wyposażony w system ozonowania, hydromasaż, a metodę suszenia dobieramy do psychiki pieska (mamy 4 rodzaje suszarek).

A tu mój instruktaż kąpieli dla właścicieli

Nasze usługi

Rekonstrukcja szaty

Posiadamy doświadczenie w rekonstrukcji struktury szaty dwuwarstwowej, która poprzez niewłaściwą pielęgnację lub inne czynniki utraciła poprawny wygląd. Jeżeli Państwa spaniel lub sznaucer był strzyżony maszynką, a teraz chcieliby Państwo spróbować trymowania – serdecznie zapraszamy. Zazwyczaj po kilku miesiącach regularnych wizyt, widoczna jest wyraźna poprawa struktury.

Nasze usługi

Rozczesywanie kołtunów

Studio Fur Design rozczesze każdy kołtun, który da się rozczesać, w możliwie delikatny sposób. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo psa, dlatego w skrajnych przypadkach mocno spilśnioną sierść trzeba obciąć, o czym właściciel jest informowany. Przy rozczesywaniu stosujemy odżywkę. Jest ona o tyle istotna, że zapobiega łamaniu się włosów oraz przez pewien czas chroni szatę przed ponownym zbijaniem. Dla najlepszych efektów zalecamy połączenie zabiegu z kąpielą w studio. Nie ma możliwości strzyżenia psa z kołtunami.

Nasze usługi

Wyczesywanie podszerstka oraz sierści krótkowłosych zwierząt

U wielu psów z dwuwarstwową sierścią, zauważamy w pewnych okresach intensywne linienie podszerstka. Kiedy nasze meble i ubrania zaczynają przybierać kolor psa, to najwyższa pora odwiedzić groomera. U niektórych psów podszerstek rośnie tak obficie, że szata przestaje spełniać swoje funkcje. Zdarzają się nawet odparzenia u szczególnie puchatych pupili. Stosując specjalistyczne techniki i narzędzia usuwamy zalegającą martwą sierść. Zazwyczaj zabiegi należy regularnie powtarzać. Zachęcamy do łączenia ich z kąpielą, która zredukuje zalegające w zbitej sierści zanieczyszczenia, a reszta martwego włosa zostanie usunięta przy użyciu specjalnej dmuchawy.

Nasze usługi

Trymowanie

Trymowaniem nazywamy czynności dążące do usunięcia z szaty zwierzęcia martwych włosów okrywowych oraz nadmiaru podszerstka. Wykonuje się je u wielu ras, u których odłączony od nerwu włos zalega zbyt długo, uniemożliwiając prawidłowy wzrost nowego. Brak trymowania skutkuje wówczas pojawieniem się sierści nietypowej, miękkiej, falistej i często odbarwionej. Sporadycznie brak trymowania wywołuje problemy skórne. Wykonywane regularnie umożliwia odpowiednie kształtowanie sylwetki. Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od zwierzęcia oraz potrzeb estetycznych klienta. Najczęściej wykonujemy zabiegi co kilka tygodni. Dla uzyskania dobrych efektów wizualnych, szczególnie ważne jest trzymanie się terminów wyznaczonych przez groomera. Trymowanie jest bezbolesne, polega na usuwaniu martwych włosów. Przed zabiegiem trymowania pies jest kąpany. Szorstkowłose pupile domowe można strzyc ponieważ zabieg taki trwa krócej i jest tańszy, ale psy wystawowe muszą być poddane temu zabiegowi.

Nasze usługi

Chętnie pomagamy też w drobnych zabiegach pielęgnacyjnych np.

Poprawki długości pazurów

Szlifowanie końcówek pazurów

Przycięcie długich włosów między opuszkami łap

Czyszczenie gruczołów okołoodbytowych

Depilacja włosów w kanale słuchowym

Przycięcie sierści na wlocie do kanału słuchowego

Balsamowanie opuszek

Czyszczenie ucha płynem

Przemycie okolic oczu

Skrócenie włosów pod oczami

Nasze usługi

Wizyta adaptacyjna

Podczas wizyty adaptacyjnej wykwalifikowany groomer ułatwia szczenięciu zapoznanie się z profesjonalnym sprzętem
i przestrzenią gabinetu w spokojnej atmosferze. Jej zadaniem jest redukcja stresu i dyskomfortu podczas pierwszego strzyżenia/trymowania, tak aby nie było ono niemiłym wspomnieniem. Wizyta jest szczególnie ważna dla ras wymagających regularnych odwiedzin u groomera. Wielu elementów pielęgnacji nie jesteśmy w stanie pokazać psu w domu, a są dla niego bardzo ciekawe i zaskakujące.

 

Czas trwania: 20-60min w zależności od wykonywanych czynności oraz zachowania pieska
Pierwsza wizyta adaptacyjna powinna odbyć się przed 4 miesiącem życia psa.

Wizyta adaptacyjna w Fur Design obejmuje zapoznanie się:
– ze stołem na podnośniku elektrycznym,
– ze stołem obrotowym (małe psy),
– z suszarką groomerską,
– z wanną na podnośniku elektrycznym,
– z drobnym sprzętem groomerskim dostosowanym do potrzeb rasy (m.in. różne typy nożyczek, maszynka elektryczna, szczotki, zgrzebła, spray’e),
– z korektą długości pazurów.

– depilację kanału słuchowego,
– higieniczne przycięcie włosów w okolicy oczu, pyska, opuszek, okolicy odbytu i brzucha.
Właściciel dostaje informację jak szczenię poradziło sobie podczas wizyty, na co zwrócić uwagę i z czym mogą być problemy.

– przyzwyczajaj pieska do dotyku (także obcych osób) oraz spokojnego stania,
– dysponujemy psimi przysmakami, możesz jednak wziąć takie, za którymi szczególnie przepada,
– zadbaj o to, żeby twój przyjaciel nie był ani głodny, ani bardzo syty oraz żeby załatwił potrzeby fizjologiczne przed wizytą,
– pamiętaj żeby nie przelewać swojego strachu na psa, nie rób z tego wielkiego wydarzenia i nie denerwuj się w chwili, kiedy myślisz, że pies może być zestresowany – daj mu szansę samodzielnie ocenić sytuację.

Proszę nie przychodzić całymi rodzinami, maksymalnie 1 spokojna osoba. Piesek musi się skupić !

Nasze usługi

SPA czyli “leczenie wodą”

Oferujemy zabiegi intensywnie poprawiające funkcje skóry oraz sierści. Zarówno typowe upiększające Beauty SPA, jak i o działaniu wspomagającym leczenie. Szczególnie polecane są pieskom wystawowym, z sierścią długą, wymagającą, a także pupilom w czasie rekonwalescencji i stałymi zaburzeniami czynności skóry. Specjalistyczne preparaty, odpowiednio skomponowane przez groomera, mają oczyścić skórę i sierść oraz poprawić ich funkcje, a także ochronić.
Ozonowanie i hydromasaże wzmacniają działanie kosmetyków, dokładniej usuwają patogenne drobnoustroje. Należy zauważyć, że problemy skórne jak AZS, łysienie czy łojotok powinny być przede wszystkim zdiagnozowane i leczone przez lekarza weterynarii, zabiegi pielęgnacyjne wspomagają jedynie leczenie poprzez przywracanie odpowiednich funkcji skóry i dawanie ulgi pieskowi. Największa skuteczność jest oczywiście przy regularnej pielęgnacji.

Beauty SPA

Ultra nawilżenie z hydromasażem

Peeling keratynowo-witaminowy. Premaska w ciepłym kompresie i kąpiel z zastosowaniem naturalnych olejków, bogatych w witaminy i aminokwasy, intensywnie nawilżające i odbudowujące uszkodzoną skórę i sierść. Hydromasaż relaksuje i wzmacnia działanie preparatów. Zabezpieczenie skóry i sierści przed utratą wody. Ekstrakt z kawioru roślinnego zmiękcza i zapewnia promienny wygląd. Ułatwione rozczesywanie sierści. Zapobieganie kołtunom. Szczególnie polecany zabieg dla psów w sezonie wystawowym, psów z delikatną, dłuższą sierścią w okresie jesienno-zimowym dla dodatkowego nawilżenia, ułatwienia pielęgnacji, zapobiegania łamaniu się sierści.

Beauty SPA

Hair Boost z hydromasażem

Premaska z czerwonej glinki, ciepły kompres. Oczyszczenie preparatem z siarką w celu odblokowania porów. Kąpiel z pobudzającym krążenie hydromasażem, z zastosowaniem olejków kojących podrażnienia, rewitalizujących. Poprawa kondycji skóry, pobudzenie wzrostu włosów. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego, który wzmacnia i odmładza skórę. Zabezpieczenie przed utratą wilgoci, długotrwały efekt kojący. Zabieg szczególnie polecany w sezonie wystawowym, u piesków po chorobach w celu odbudowy sierści, w okresie linienia, z szatą zniszczoną, przerzedzoną, zmęczoną skórą.

WSPOMAGANiE LECZENIA

SPA z ozonem na łysienie

Szczególnie polecany psom z alopecią, z sierścią przerzedzoną po chorobach, zabiegach, zbyt krótkim strzyżeniu, łojotokiem (zanik mieszków włosowych).
Maska w ciepłym kompresie oraz ozon dokładnie oczyszczą skórę. Ozonoterapia charakteryzuje się wysoką skutecznością w usuwaniu patogennych drobnoustrojów. Dokładne nawilżenie skóry. Zastosowanie kosmetyków pobudzających wzrost zdrowej okrywy włosowej.
Zalecane 3-4 zabiegi w odstępach 10-14dni.
Łysienie może być przyczyną wielu chorób i powinno być przede wszystkim diagnozowane i leczone przez lekarza weterynarii. Zabieg SPA służy wspomaganiu prawidłowego funkcjonowania skóry.

WSPOMAGANiE LECZENIA

SPA z ozonem na podrażnienia, alergie

Szczególnie zalecany dla psów z atopowym zapaleniem skóry, podrażnieniami, skóra suchą, swędzącą, przebarwioną sierścią.
Bardzo delikatne kosmetyki w ciepłym kompresie, a następnie kąpiel z zastosowaniem ozonu pomogą przywrócić prawidłowe funkcje skóry. Ozonoterapia charakteryzuje się wysoką skutecznością w usuwaniu patogennych drobnoustrojów. Łagodzenie podrażnień, świądu, nawilżenie, zabezpieczenie skóry i sierści. Proszę pamiętać, że zabiegi pielęgnacyjne wspomagają leczenie, a nie mogą zastąpić leczenia przez lekarza weterynarii, jeżeli było takie wskazanie.
Zalecany raz w tygodniu.

WSPOMAGANiE LECZENIA

SPA z ozonem na łojotok

Łojotok może prowadzić do zniszczenia mieszków włosowych, wyłysień, przebarwień sierści, nieprzyjemnego zapachu. Peeling i premaska w ciepłym kompresie pomogą dokładnie oczyścić skórę, zatkane mieszki włosowe. Ozonoterapia charakteryzuje się wysoką skutecznością w usuwaniu patogennych drobnoustrojów. Zabiegi zalecane raz na tydzień-dwa tygodnie lub w zależności od indywidualnej reakcji skóry. Pracuję między innymi na ekskluzywnych liniach kosmetycznych (Atami, Mineral Plus, Mineral Red) z Iv San Berdnard, która jest włoską marką z kilkudziesięcioletnim stażem. Oferuje nam produkty do zabiegów SPA takiej jak ozonowana oliwa z oliwek, wyciąg z miłorzębu japońskiego, glinki, peelingi, tabletki tonizująco-relaksujące do kąpieli itd. Uważam że psy są tak cudownymi istotami, że zasługują na najlepszą opiekę.