Close

SPA

SPA czyli “leczenie wodą”

              Oferujemy zabiegi intensywnie poprawiające funkcje skóry oraz sierści. Zarówno typowe upiększające Beauty SPA, jak i o działaniu wspomagającym leczenie. Szczególnie polecane są pieskom wystawowym, z sierścią długą, wymagającą, a także pupilom w czasie rekonwalescencji i stałymi zaburzeniami czynności skóry. Specjalistyczne preparaty, odpowiednio skomponowane przez groomera, mają oczyścić skórę i sierść oraz poprawić ich funkcje, a także ochronić.

            Ozonowanie i hydromasaże wzmacniają działanie kosmetyków, dokładniej usuwają patogenne drobnoustroje. Należy zauważyć, że problemy skórne jak AZS, łysienie czy łojotok powinny być przede wszystkim zdiagnozowane i leczone przez lekarza weterynarii, zabiegi pielęgnacyjne wspomagają jedynie leczenie poprzez przywracanie odpowiednich funkcji skóry i dawanie ulgi pieskowi. Największa skuteczność jest oczywiście przy regularnej pielęgnacji.

 

Cena zabiegu SPA to 200zł dla psów do 10kg. Zabieg trwa zwykle około 1,5h.
PAKIET 5 zabiegów to 800zł czyli jeden pełny zabieg piesek otrzymuje od nas gratis.
5x200zł+=1000zł   -200zł za zakup serii zabiegów – dlatego że zależy nam na poprawie witalności T piesków, zabiegi SPA dają efekty przy regularnym stosowaniu co tydzień-dwa, minimum 4 zabiegi.

W przypadku większych zwierząt wykonujemy indywidualną wycenę zależną od długości, gęstości i stanu szaty.

kapiel

BEAUTY SPA:

Ultra nawilżenie z hydromasażem

Peeling keratynowo-witaminowy. Premaska w ciepłym kompresie i kąpiel z zastosowaniem naturalnych olejków, bogatych w witaminy i aminokwasy, intensywnie nawilżające i odbudowujące uszkodzoną skórę i sierść. Hydromasaż relaksuje i wzmacnia działanie preparatów. Zabezpieczenie skóry i sierści przed utratą wody. Ekstrakt z kawioru roślinnego zmiękcza i zapewnia promienny wygląd. Ułatwione rozczesywanie sierści. Zapobieganie kołtunom.

Szczególnie polecany zabieg dla psów w sezonie wystawowym, psów z delikatną, dłuższą sierścią w okresie jesienno-zimowym dla dodatkowego nawilżenia, ułatwienia pielęgnacji, zapobiegania łamaniu się sierści.

Hair Boost z hydromasażem 

Premaska z czerwonej glinki, ciepły kompres. Oczyszczenie preparatem z siarką w celu odblokowania porów. Kąpiel z pobudzającym krążenie hydromasażem, z zastosowaniem olejków kojących podrażnienia, rewitalizujących. Poprawa kondycji skóry, pobudzenie wzrostu włosów. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego, który wzmacnia i odmładza skórę. Zabezpieczenie przed utratą wilgoci, długotrwały efekt kojący.

Zabieg szczególnie polecany w sezonie wystawowym, u piesków po chorobach w celu odbudowy sierści, w okresie linienia, z szatą zniszczoną, przerzedzoną, zmęczoną skórą.

Zabiegi wspomagające leczenie

SPA z ozonem na łysienie

Szczególnie polecany psom z alopecią, z sierścią przerzedzoną po chorobach, zabiegach, zbyt krótkim strzyżeniu, łojotokiem (zanik mieszków włosowych).
Maska w ciepłym kompresie oraz ozon dokładnie oczyszczą skórę. Ozonoterapia charakteryzuje się wysoką skutecznością w usuwaniu patogennych drobnoustrojów. Dokładne nawilżenie skóry. Zastosowanie kosmetyków pobudzających wzrost zdrowej okrywy włosowej.
Zalecane 3-4 zabiegi w odstępach 10-14dni.
Łysienie może być przyczyną wielu chorób i powinno być przede wszystkim diagnozowane i leczone przez lekarza weterynarii. Zabieg SPA służy wspomaganiu prawidłowego funkcjonowania skóry.

SPA z ozonem na podrażnienia, alergie

Szczególnie zalecany dla psów z atopowym zapaleniem skóry, podrażnieniami, skóra suchą, swędzącą, przebarwioną sierścią.
Bardzo delikatne kosmetyki w ciepłym kompresie, a następnie kąpiel z zastosowaniem ozonu pomogą przywrócić prawidłowe funkcje skóry. Ozonoterapia charakteryzuje się wysoką skutecznością w usuwaniu patogennych drobnoustrojów. Łagodzenie podrażnień, świądu, nawilżenie, zabezpieczenie skóry i sierści. Proszę pamiętać, że zabiegi pielęgnacyjne wspomagają leczenie, a nie mogą zastąpić leczenia przez lekarza weterynarii, jeżeli było takie wskazanie.

Zalecany raz w tygodniu.

SPA z ozonem na łojotok

Łojotok może prowadzić do zniszczenia mieszków włosowych, wyłysień, przebarwień sierści, nieprzyjemnego zapachu.
Peeling i premaska w ciepłym kompresie pomogą dokładnie oczyścić skórę, zatkane mieszki włosowe. Ozonoterapia charakteryzuje się wysoką skutecznością w usuwaniu patogennych drobnoustrojów.
Zabiegi zalecane raz na tydzień-dwa tygodnie lub w zależności od indywidualnej reakcji skóry.

IMG_20220922_120740 (1)

   Pracuję między innymi na ekskluzywnych liniach kosmetycznych (Atami, Mineral Plus, Mineral Red) z Iv San Berdnard, która jest włoską marką z kilkudziesięcioletnim stażem. Oferuje nam produkty do zabiegów SPA takiej jak ozonowana oliwa z oliwek, wyciąg z miłorzębu japońskiego, glinki, peelingi, tabletki tonizująco-relaksujące do kąpieli itd.

   Uważam że psy są tak cudownymi istotami, że zasługują na najlepszą opiekę.

Zdjęcie ze szkolenia z zabiegów SPA w 2022 roku.