Close

Wyczesywanie i trymowanie

Wyczesywanie i trymowanie

Trymowanie i wyczesywanie

Rozczesywanie kołtunów

Studio Fur Design rozczesze każdy kołtun, który da się rozczesać, w możliwie delikatny sposób. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo psa, dlatego w skrajnych przypadkach mocno spilśnioną sierść trzeba obciąć, o czym właściciel jest informowany. Przy rozczesywaniu stosujemy odżywkę. Jest ona o tyle istotna, że zapobiega łamaniu się włosów oraz przez pewien czas chroni szatę przed ponownym zbijaniem. Dla najlepszych efektów zalecamy połączenie zabiegu z kąpielą w studio. Nie ma możliwości strzyżenia psa z kołtunami.

Wyczesywanie podszerstka

U wielu psów z dwuwarstwową sierścią, zauważamy w pewnych okresach intensywne linienie podszerstka. Kiedy nasze meble i ubrania zaczynają przybierać kolor psa, to najwyższa pora odwiedzić groomera. U niektórych psów podszerstek rośnie tak obficie, że szata przestaje spełniać swoje funkcje. Zdarzają się nawet odparzenia u szczególnie puchatych pupili. Stosując specjalistyczne techniki i narzędzia usuwamy zalegającą martwą sierść. Zazwyczaj zabiegi należy regularnie powtarzać. Zachęcamy do łączenia ich z kąpielą, która zredukuje zalegające w zbitej sierści zanieczyszczenia, a reszta martwego włosa zostanie usunięta przy użyciu specjalnej dmuchawy.

Trymowanie

Trymowaniem nazywamy czynności dążące do usunięcia z szaty zwierzęcia martwych włosów okrywowych oraz nadmiaru podszerstka. Wykonuje się je u wielu ras, u których odłączony od nerwu włos zalega zbyt długo, uniemożliwiając prawidłowy wzrost nowego. Brak trymowania skutkuje wówczas pojawieniem się sierści nietypowej, miękkiej, falistej i często odbarwionej. Sporadycznie brak trymowania wywołuje problemy skórne. Wykonywane regularnie umożliwia odpowiednie kształtowanie sylwetki. Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od zwierzęcia oraz potrzeb estetycznych klienta. Najczęściej wykonujemy zabiegi co kilka tygodni. Dla uzyskania dobrych efektów wizualnych, szczególnie ważne jest trzymanie się terminów wyznaczonych przez groomera. Trymowanie jest bezbolesne, polega na usuwaniu martwych włosów. Przed zabiegiem trymowania pies jest kąpany. Szorstkowłose pupile domowe można strzyc ponieważ zabieg taki trwa krócej i jest tańszy, ale psy wystawowe muszą być poddane temu zabiegowi.