Close

Kąpiel

Kąpiel

Kapiel

Podobno właściciele psów dzielą się na tych którzy śpią ze swoimi zwierzakami i na tych, którzy się do tego nie przyznają. Tak czy inaczej domowi pupile żyją blisko nas i oczekujemy od nich odpowiedniej higieny.

Studio Fur Design stosuje światowej klasy, sprawdzone kosmetyki, dobrane do potrzeb szaty Twojego czworonoga.

Kąpiel w Fur Design obejmuje:

–  dwukrotne mycie profesjonalnymi kosmetykami dobranymi do potrzeb danego włosa,

– odżywienie i nawilżenie szaty,

– suszenie połączone ze stylizacją sierści,

– perfumowanie.

Kąpiel to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, który powinien poprzedzać inne. Przygotowuje szatę do strzyżenia, czesania, trymowania. Oczyszcza skórę i sierść, odżywia, nawilża. Optymalnie jest wykonywać go raz na miesiąc, a nawet raz w tygodniu w przypadku ras długowłosych.

UWAGA – Wciąż są weterynarze, którzy szerzą mit o jak najrzadszych kąpielach i jak najpóźniejszej pierwszej kąpieli szczenięcia. TO BZDURA ! Osoby, które nie były kształcone w kierunku pielęgnacji, nie powinny się wypowiadać, bo krzywdzą zwierzęta. Tak zaniedbane pieski posiadają złogi zrogowaciałej skóry i łoju, często nawet łysienie i hot spoty. Czy wyobrażasz sobie nie myć niemowlęcia przez rok ? Czemu to robić swojemu psu ? Jak ma zareagować na wodę, mycie, suszenie dorosły pies, kiedy okres socjalizacji zamyka się po kilku tygodniach życia ? W 21. wieku mamy naprawdę rewelacyjne kosmetyki dla zwierząt, których użycie jest nie tylko bezpieczne, ale i konieczne w mieście pełnym spalin. Tak naprawdę dobre hodowle podmywają swoje szczenięta jeszcze przed wydaniem do właściciela.