Close

Higiena

Higiena

Higiena

Stopy pozwalają psu pewnie kroczyć po ziemi. Zaniedbane odbierają poczucie balansu. Zbyt długie pazury nie tylko rysują domowy parkiet, ale także są źródłem bólu, w skrajnych przypadkach łamią się lub wrastają w opuszki i powodują wady postawy.

Fur Design oferuje następujące usługi:

Korekta długości pazurów

   Obcięcie pazurów pod odpowiednim kątem, możliwie najkrócej aby zapewnić komfort na dłużej.

Szlifowanie

   Wygładzane zostają końcówki pazurów aby nie były zbyt ostre świeżo po obcięciu.

Idealny ślad

 Przycięcie długich włosów między opuszkami łap sprawi, że Twoja gwiazda nie tylko będzie  mogła dawać idealne autografy, ale także poczuje się pewniej na śliskich nawierzchniach i przyniesie do domu mniej piasku. Uszy zwykle nie wymagają więcej niż kontrola ich stanu i odrobina pieszczot 😉 Gdyby jednak pies zaczął gorzej słyszeć komendy na spacerze…

Czyszczenie ucha

   Spodnia strona małżowiny oraz kanał słuchowy są delikatnie przemywane specjalnym środkiem, aby eliminować brzydki zapach i zapobiegać infekcjom.

Usunięcie włosów

   Intensywne owłosienie kanału słuchowego wielu psów długowlosych często powoduje stany zapalne. Usuwamy je umożliwiając naturalne czyszczenie i przewietrzanie ucha.

Zwiększenie wentylacji

   Szczególnie w przypadku psów z klapniętym uchem, czasami konieczne okazuje się skrócenie włosów otaczających ujście kanału słuchowego, aby umożliwić jego przewietrzanie.

Ponadto:

Przemycie okolic oczu

   Usuwamy zanieczyszczenia wokół oczu specjalnym środkiem pielęgnacyjnym, dbając o zdrowie  i dobry wygląd pupila.

Skrócenie włosów pod oczami

   Zapobiega podrażnieniom oczu spowodowanym nadmiernym wzrostem włosów. Ograniczamy też nieestetyczne przebarwienia, pojawiające się szczególnie często u psow, które mają problemy okulistyczne.