KURS PEŁNY

Przygotowanie do pracy w zawodzie fryzjer zwierząt - groomer od podstaw. - Teoria i praktyka.

Jeżeli szukasz taniego kursu w szybkim terminie, aby dostać certyfikat, który równie dobrze mogłaby wypisać Twoja matka – nie zawracajmy sobie wzajemnie głowy, znajdziesz coś tańszego.

Nie jestem szkoleniowcem, który żyje ze szkolenia i umie dobrze sprzedawać kursy. Jestem groomerem, który w 2013roku otworzył salon bez dotacji i utrzymał się wiele lat na rynku, nieprzerwanie działając w czasie pandemii. Żyję i utrzymuję się z groomingu właśnie. Fur Design Małgorzata Lipka szybko stało się rozpoznawalną marką, zatrudniamy i szkolimy świetnych, ambitnych groomerów. Uwielbiam dzielić się wiedzą z wrażliwymi artystami, miłośnikami zwierząt, pasjonatami naszego zawodu.

Na chwilę obecną zawód groomera w Polsce nie jest uregulowany. Został wpisany na listę zawodów i posiadamy państwowe egzaminy czeladnicze oraz mistrzowskie, które są NIEOBOWIĄZKOWE. Oznacza to, że każdy może otworzyć zakład strzyżenia zwierząt.

Jednak nie wystarczy kochać pieski, aby z powodzeniem utrzymać się na rynku i dobrze zarabiać. Mimo pasji, nasz biznes podlega dokładnie takim samym prawom rynkowym jak w każdej innej branży.

Moim celem jest solidne przygotowanie uczniów do zawodu. Chcę, aby po tak stosunkowo krótkim czasie, kursant czuł się na tyle pewnie, aby podjąć samodzielną praktykę. Zależy mi na ambitnych uczniach. Nie musisz celować w psy wystawowe i konkursy, ale chcąc pracować w tak odpowiedzialnym i wymagającym zawodzie, niezbędne jest dobre przygotowanie. Po dwóch tygodniach nie będziesz strzygł tak jak ja po wielu latach doświadczenia. Wiem jednak, że mogę przekazać Ci pigułkę  bardzo konkretnych informacji i instrukcji, które umożliwią znakomity start do dalszego rozwoju. Prowadzenie firmy oraz praca z ludźmi i zwierzętami, wiąże się z różnymi miłymi i niemiłymi przygodami. Dzięki latom doświadczeń wiem jak bezpiecznie i z głową prowadzić salon, doświadczeniem tym chętnie dzielę się na łamach magazynu branżowego „Think Groom”, na kanale YouTube @groomerka oraz podczas szkoleń.

Mocno skupiam się na solidnych podstawach technicznych. Według mojej obserwacji to nożyczki sprawiają najwięcej problemów początkującym groomerom, a wielu sprzedawców kursów (których nauczycielami nie nazwę) nie potrafi ich sprawnie używać, a co dopiero wyjaśnić uczniowi krok po kroku. Praktykujemy prawidłowe użycie nożyczek od pierwszego dnia szkolenia. Zaczynamy od model dogów (używamy m. in. model dogów renomowanej marki Mr Jiang), aby bez stresu wypracować technikę, a następnie pracujemy przede wszystkim na żywych psach, z różnym typem sierści. Psy są wypożyczane z przeznaczeniem typowo pod szkolenie. Szkolenie indywidualne lub w bardzo kameralnej grupie.

Czy wiesz że na wielu kursach nie ma praktyki albo pracuje się na brudnych zwierzętach?

Uważam, że to niedopuszczalne. Nowoczesny, profesjonalny salon bazuje na usługach kompleksowych. Sierść musi być świetnie przygotowana, aby możliwe było wykonanie estetycznej stylizacji. Dlatego na szkoleniu pracować będziemy ze zwierzakami od A do Z.

Trymowanie to mój konik od dziecka, zajmuję się tym ponad 20 lat. Na kursie podstawowym poćwiczymy prawidłowe techniki. Uważam jednak, że główny content pracy groomerskiej to strzyżenie i kąpiele, dlatego w ograniczonym czasie należy się przede wszystkim skupić na treningu cięcia. Zależy mi aby kurs był intensywną pracą nad tym, co najważniejsze, co pozwoli już stawiać śmiało samodzielne kroki w zawodzie. Wszelkie dodatkowe umiejętności można i warto rozwijać na kursach doszkalających. Warto wracać po kilku miesiącach, kiedy pierwsza wiedza już się ugruntuje, poćwiczymy samodzielnie przez pewien czas i po takim czasie dopiero tak naprawdę widzimy co jest jeszcze dla nas ważne do podszlifowania oraz co tak naprawdę sprawia nam największą frajdę w pracy i chcemy rozwijać.

Program

Zarys anatomii psa

Zasady groomingu azjatyckiego

Typy sierści u psów, dobór narzędzi i zabiegów do danej rasy

Struktura fryzury

Zabiegi premium (ozonoterapia, szlifowanie pazurów)

Problemy skórne psów

Różnice w groomingu wystawowym, komercyjnym, konkursowym

Prawidłowe przygotowanie sierści do zabiegów (rozczesywanie, kąpiele, suszenie)

Prawidłowe techniki nożyczkowe, maszynkowe

Zarys trymowania, sprzęt, preparaty

Podstawy organizacji pracy w salonie

Wykonywanie czynności higienicznych przy psie (pazury, oczy, gruczoły okołoodbytowe, uszy)

Zasady bezpiecznej pracy

Sprawdzenie własnej pracy

Zarys bezpiecznej pracy groomera, przedsiębiorczości

Zapoznanie z wyposażeniem nowoczesnego zakładu groomerskiego

Nowocześnie wyposażony salon. Poznasz:

Nożyczki (proste, gięte, degażowe, chunkersy)

Suszarki ręczna, słoń, blaster, kabinowa

Kosmetyki do różnych zadań

Różne rodzaje stołów i wanien

 

 

Zawsze staram się dostosowywać lekko program pod faktyczne potrzeby każdego kursanta.

Na start otrzymujesz na własność dwa najważniejsze narzędzia groomera – nożyczki i grzebień.

Uczeń otrzymuje na start skrypt. Czasopismo branżowe Think Groom do wypożyczenia po zajęciach, a na miejscu dostęp do książek groomerskich. Wszelkie materiały dydaktyczne, modele do nauki, sprzęt do nauki jest zapewniony na miejscu. Jeżeli masz już jakiś ulubiony sprzęt, lub chcesz poćwiczyć na własnym piesku, możesz go wziąć ze sobą.

Zwieńczeniem jest otrzymanie dyplomu w języku polskim i angielskim.

Wyżywienie i nocleg we własnym zakresie. Na miejscu udostępniamy poczęstunek i napoje.

             Szkoła ulokowana jest w samym sercu dużego osiedla Olsztyna – Jaroty na ul. Wilczyńskiego 13/3a, bardzo blisko sklepów i restauracji, z dogodnym dojazdem komunikacją miejską oraz parkingiem przed i za budynkiem.

 

 

CZAS TRWANIA – 2 tygodnie, 80 pełnych godzin,  pn-pt, lub pn-sob.

CENA: 8000zł ze wszystkimi materiałami edukacyjnymi i pierwszymi nożyczkami i grzebieniem na własność.

 Kurs pełny 2 tygodniowy  12-24 lutego2024r

Zapisy: furdesign.olsztyn@gmail.com

 

 

Istnieje możliwość pełnego finansowania szkolenia z Urzędu Pracy. W tym celu należy się zgłosić do UP.

Mój numer ewidencyjny w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych:  2.28/00087/2023

 

Kim jestem

Przede wszystkim pasjonatką naszego zawodu, psów, koneserką ich piękna od wczesnych lat dzieciństwa. Ukończyłam studia magisterskie architektury krajobrazu, ale nie przepracowałam ani godziny jako inżynier. Już na studiach pracowałam w zawodzie groomer, zamiast chodzić na wykłady, to był mój prawdziwy cel. Tysiące godzin z rysunku nie poszły jednak w las i niewątpliwie rozwinęły moją kreatywność. Uwielbiam dzielić się wiedzą z wrażliwymi artystami, miłośnikami zwierząt, pasjonatami naszego zawodu. Uczniowie doceniają mnie za spokojne usposobienie i cierpliwe tłumaczenie. Sama też chętnie stale się rozwijam uczestnicząc w szkoleniach, konkursach, wiele lat wystawiałam psy na wystawach ZKwP. W 2015roku uzyskałam tytuł Mistrz w Zawodzie Groomer, który jest dokumentem państwowym potwierdzającym najwyższe kwalifikacje zawodowe. Prywatnie miłośnik natury, mama sznaucerka i japońskiego china, a także wielu innych zwierzątek.

Co mówią o nas klienci

Groomerka z pięknym sercem, od której psy wychodzą z uśmiechem. Taka pasja!

Sylwia Suchecka

Bardzo polecam szkolenie u Pani Gosi. Wiedzę przekazuje w rzetelny sposób, bardzo spokojnie, dokładnie tłumaczy i odpowiada na wszystkie pytania. Wiedza teoretyczna, ale i przede wszystkim praktyczna! Dużo psich modeli różnych ras. No i super atmosfera :)))

Marta Deptuła

Gosia jest bardzo utalentowana, super tłumaczy i super strzyże. Przed paru laty również robiłam u niej prywatne Seminarium i bardzo miło wspominam. <3 Polecam i pozdrawiam z Niemiec.

Katharina Gereke